História módnej agentúry OK foto-models začala v roku 1992, keď Reklamná agentúra Ondreja Kruga začala podnikať aj v oblasti modelingu. Za túto dobu vychovala približne 1500 modeliek a modelov, z ktorých bolo veľa úspešných na Slovensku a v zahraničí. Výchovu mladých adeptov mali na starosti skúsení učitelia. Pri modelkách to bola Táňa Šúšová (Beličková) - Miss stredného Slovenska 1994 a Adriana Šimková - Miss Slovenska 1992. V súčasnej dobe na kurzoch učia: Mgr. Stanislava Ďuranová - Davidová - víťazka Elite model look Slovensko v roku 1995, ktorá bola aj na štvrtom mieste na svetovej sútaži Elite model look v Soule a Ján Kuľašiak. Keďže agentúra patrí medzi najstaršie slovenské modelingové agentúry, odpovedajú tomu aj výsledky.

Agentúra vychovala, alebo z jej kastingov pre agentúry, ktoré organizujú sútaže Miss, vzišlo veľa víťaziek:

Jana Sluková

- Miss Slovenskej republiky 1995

Vladimíra Hreňovčíková

- Miss Slovensko 1995

Lucia Povrazníková

- Miss Slovensko 1996

Gabriela Foldiová

- Miss Madarsko 1999

Jana Horečná

- Miss Slovensko 2000

Zuzana Sršňová

- I. Vicemiss Slovenskej republiky 1999

Stanislava Ďuranová

- 1. miesto Elite model look 1995

Zuzana Karcelová

- 1. miesto Supermodels 1999

Simona Slobodníková

- II. Vicemiss Slovenska 2003

Tatiana Krčmériová

- I. Vicemiss Slovensko 2004

z nich sa presadili aj vo svetových súťažiach:

Vladimíra Hreňovčíková

- Miss Fotogenic na Miss World - Tahiti

Jana Sluková

- Miss Fotogenic na Miss Universe - Japonsko

Stanislava Ďuranová

- 4. miesto na Elite Model Look - Korea

Tatiana Krčmériová

- 3. miesto Miss Europa

Každý rok naše dievčatá súťažia v 30 súťažiach a pravidelne sa na nich umiestňujú na popredných miestach. Žiadna iná agentúra na Slovensku nemá takéto výsledky. Je to aj vďaka tomu, že naše dievčatá nie sú blokované exkluzívnymi zmluvami. Ak máte zmluvu s nejakou agentúrou, tak Vás zaručene nezoberú do nijakej súťaže inej agentúry. Z kastingov našej agentúry pre zahraničné firmy, alebo aj cez iné agentúry sa do zahraničia dostalo približne 300 modeliek vychovaných u nás. Agentúra ako jediná na Slovensku má kurzy modeliek a modelov v mestách Bratislava, Košice, Žilina a Zvolen a tak pre svojich zákazníkov vie ponúknuť modelov a modelky z celého Slovenska. Tým sa zásadne líši od agentúr, ktoré pôsobia iba vo vlastných mestách a už o 50 kilometrov ďalej ich nikto nepozná a nemajú šancu získať zákazníkov, ktorí potrebujú modelky a modelov vo viacerých mestách. Agentúra organizuje módne prehliadky po celom Slovensku a jej fotomodelky a fotomodeli sa objavili v televíznych reklamách, na bildboardoch, časopisoch, katalógoch a plagátoch.Modelky pracujú aj ako hostesky a promotérky na území celého Slovenska. Každý rok vieme takto zabezpečiť prácu cca 200 modelkám a modelom.

     Interná modelka

- Absolvovala kurz v OK foto-models alebo má kurz z inej agentúry a zaplatila agentúrny poplatok.

Externá modelka

- Má absolvovaný kurz v inej agentúre a nezaplatila agentúrny poplatok.

Interná fotomodelka

- Má atelierové fotky z OK foto-models, alebo zaplatila agentúrny poplatok.

Externá fotomodelka

- Má atelierové fotky z inej agentúry a nezaplatila agentúrny poplatok.

Externá modelka / model – ZADARMO – neplatí agentúre žiadne poplatky.

Externá modelka sa zúčastňuje kastingov pre zahraničné agentúry, ak je na tento kasting pozvaná agentúrou OK fotomodels alebo novou agentúrou enia /www.eniamodels.sk/, ktorá pre modelky z OK fotomodels zabezpečuje práce v zahraničí. Predpokladáme, že má vlastný kvalitný book a skúsenosti v modelingu. Externá modelka nedostáva ponuky na práce na Slovensku a nie je prezentovaná na stránke www.okfotomodels.sk. Musí aspoň raz prísť na agentúrny kasting.


Externá promotérka / promotér – ZADARMO – neplatí agentúre žiadne poplatky.

Dostávajú ponuky na prácu ako promotérka a promotér vtedy, keď prácu nevieme zabezpečiť internými modelkami a fotomodelkami. Nemajú fotky na stránke, len v internej evidencii agentúry a nedostávajú ponuky na práce ako manekýnka, fotomodelka a hosteska. Musí aspoň raz príst na agentúrny kasting.


Interná modelka a interná fotomodelka - zaplatili v agentúre poplatok - 99 EUR alebo absolvovali kurz chôdze - 149 EUR alebo absolvovali agentúrne fotenie - 152 EUR.

Chodí na všetky kastingy na Slovensku. Môže prísť aj na kasting zahraničného zákazníka bez pozvania, ale len ak spĺňa podmienky, ktoré sú na kasting urcené / vek a výška /. Majú na internetovej stránke svoje fotografie a keď si ich vyberie zákazník, tak sú kontaktované agentúrou. Sú im ponúkané aj práce typu fotomodelka, filmový komparz, promotérka a hosteska. Len interné modelky- li môžu chodiť na módne prehliadky.Všetko platí aj pre mužov.

     Kurz pre modelky

- 116 EUR - 3494,62 SK (kurz v Bratislave). V cene nie je agentúrny poplatok 99 EUR - 2982, 47 SK.
- 149 EUR - 4488,77 SK (kurzy sú vo Zvolene, Košiciach a v Žiline). V cene je zahrnutý aj agentúrny poplatok 99 EUR.

Internet - umiestnenie na stránke Nové tváre

- 99 EUR - 2982, 47 SK (časovo nelimitované umiestnenie na internete 5 fotiek).
- 0 Sk (ak u nás absolvujete kurz mimo Bratislavy, alebo fotenie)

Internet - umiestnenie na stránke Modelky

- je možné umiestniť vlastnú podstránku. V agentúrnom poplatku je zahrnuté casovo nelimitované umiestnenie 5 fotiek na internete, každá dalšia fotka je - 5 EUR.

Fotenie - základné

- 159 EUR - 4790,03 SK (12 ks fotiek + obal na fotky + CD + 1x vizáž + úprava vlasov) z 70 digitálnych záberov (10x15 cm) sa vyberie 12 ks (10 farebných + 2 CB)

Setkarty

- Prvých 20 ks - 33 EUR - 994,16 SK
- Dalších 30 ks - 19.90 EUR - 599,51 SK

 
 
1
 
   
Designed by Tomas Kostolani & Scripting by Jan Valo © 2009